SEO UYUMLU MAKALE NASIL YAZILIR ?

Blog Single

İnternetin hayatımızın merkezine oturmasıyla birlikte her geçen gün SEO çalışmalarının önemi daha da artmakta. İster e- ticaret sitesi olsun ister bir blogger sayfası, herkes arama motorlarında kendisini üst sıralara taşımak için gerekli seo uyumlu makale çalışmaları yapıyor. Web sitelerinde blog sayfaları açılarak burada siteyi tanıtıcı veya siteyle alakalı makaleler yazılması da SEO çalışmaları içinde önemli bir yere sahip. Tabi bu makaleler SEO uyumlu olarak yazılıyorsa…

Siz de web sitenizde SEO uyumlu makale yazmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki 5 başlığı dikkate alarak kolayca yazabilirsiniz.

SEO UYUMLU BAŞLIK

Bir seo uyumlu makale de olmazsa olmazlardan bir tanesi başlık kısmıdır. Başlık okuyucuya yazınız hakkında ipuçları verir. Bu nedenle başlık seçiminde bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Yazınızın başlığı seo kuralları gereğince en az 3 en fazla 5 kelime olmalıdır ve 60 karakteri geçmemelidir. Başlık yazınızla alakalı olmalı ve en az bir anahtar kelime içermelidir. Yazı başlığında her zaman H1 etiketi kullanılmalıdır. Yazı içerisinde geçen alt başlıklarda ise H2, H3 vb. etiketler kullanılmalıdır.

SEO UYUMLU META AÇIKLAMALAR

Makalede mutlaka meta açıklamalar kullanılmalıdır. Çünkü okuyucunun arama motoru sonuçlarında başlıktan sonra ipucu aldığı diğer bir nokta meta açıklamalarıdır. Bu kısımda yazınızın kısa bir özeti yer almalıdır ve seo uyumlu olması için 300 karakteri geçmemesi gerekir. Yazınızın kısa bir açıklaması olan bu kısımda anahtar kelimelerinizin en az bir tanesi yer almalıdır.

SEO UYUMLU ANAHTAR KELİMELER

SEO çalışmalarında en çok dikkat edilen noktalardan bir tanesi de anahtar kelime çalışmalarıdır. Çünkü anahtar kelimeler Google’ın gözünde de önemli bir yere sahiptir. Anahtar kelimeleriniz mutlaka yazınız ile doğru orantılı olmalı ve fazla genel olmamalıdır. Rekabet düzeyi yüksek anahtar kelimelerin yoğunluğu seo kuralları çerçevesinde yazı içerisinde %2- 3’ü geçmemelidir. Rekabet düzeyi düşük kelimelerde bu oran %6 ‘ yı bulabilir.

SEO UYUMLU KALİTELİ VE ÖZGÜN İÇERİK

SEO çalışmalarında yazdığınız makalenin özgün bir içeriğe sahip olması çok önemlidir. Yalnız burada sadece yazdığınız yazının değil, başlıklarınızın, meta açıklamalarınızın ve görsellerinizin de özgün olması gerekir. Seo uyumlu makale en az 300 kelimeden oluşmalı ve en az bir anahtar kelime içermelidir. Kelime sayısına bağlı olarak anahtar kelime sayısı da artabilir ancak fazla kullanımı da size yarar yerine zarar getirir. Anahtar kelimeler metin içerisinde koyu ve italik olarak belirtilmelidir.

SEO UYUMLU GÖRSEL KULLANIMI

SEO uyumlu makalede kullanacağınız görsellerde mutlaka özgün olmalıdır. İmkanınız varsa kendi çekeceğiniz görselleri eklemeniz arama motorlarının gözünde sizi daha değerli hale getirir. Kendi çektiğiniz görselleri ekleyemiyorsanız ve hali hazırda bir görsel kullanacaksanız Photoshop ve benzeri uygulamalar ile görseli özgün hale getirerek kullanmanızda fayda var. Görsellerde alt etiket kullanımı seo açısından çok önemlidir ve alt etiketler mümkün olduğunca görsel ile alakalı olmalıdır. Alt etiketlerde anahtar kelime kullanmanızda size artı puan kazandıracaktır.

Sizde e-ticaret sitesi kurmak istiyor ancak çekiniyorsanız www.wecart.com.tr adresimizi ziyaret ederek fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş :

Yorum Yap