ONLINE ÖDEME SİSTEMLERİ

Blog Single

İnternet üzerinden alışveriş yapan insanların sayısının artmasıyla e-ticaret sitelerinde de gözle görülür bir artış meydana gelmeye başladı. Artık her gün milyonlarca insan alışveriş merkezlerine gitmek yerine sanal mağazalardan alışveriş yapıyor ve ödemesini gerçekleştiriyor. E-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerde genel olarak 3 ödeme yöntemi bulunuyor. Bunlardan ilki kapıda ödeme yöntemi, ikincisi havale/eft yoluyla ödeme ve son olarak online ödeme sistemleri kullanılarak yapılan ödemeler.

Online Ödeme Sistemleri Nelerdir?

Online ödeme sistemleri (oös), ülkemizde e-tahsilat sanal pos gibi farklı isimler ile de adlandırılan ve internette kullanıcılara kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sağlayan bir sistemdir. Günümüzde en sık kullanılan ödeme yöntemlerinden bir tanesidir. Tamamen yasal prosedürler ile işlemler gerçekleştirilir ve hem kullanıcı için hem satıcı için büyük kolaylık sağlar.

BKM EXPRESS:

BKM Express, bankalar arası kart merkezi tarafından geliştirilen ve kullanıcılara hem kredi kartı hem banka kartını tek bir hesap altında toplama imkanı sağlayan bir sistemdir. Bkm Express ile internet üzerinde taksitli veya tek çekim alışveriş yapabilir ve dilediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. 18 bankanın hesaplarının eklenebildiği sistem android ve ios uygulamaları indirilerek de kullanılabilir.

ENPARA.COM:

Finansbank tarafından geliştirilen ve şubesiz bankacılık hizmeti veren enpara.com, tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Vadeli, vadesiz hesap açma işlemleri, kredi başvuruları, para transferleri ve ödemeler gibi birçok işlemi gerçekleştirir. Online bankacılık ve alışveriş için iyi bir alternatif olsa da farklı kredi kartlarını kabul etmemesi tek eksi yönü diyebiliriz.

ININIAL:

Ininial, Türkiye’de faaliyet gösteren ödeme sistemlerinden bir tanesidir. Mağazalarda ve sanal ortamda yapılan alışverişlerde kullanılan innial’in temin edilmesi çok kolaydır. Ptt, PttMatik, Migros, Migros Jet, Teknosa, D&R ve Yay-Sat bayilerinden alınabilir ve buralarda yüklemesi gerçekleştirilebilir. Ayrıca sanal cüzdan veya kredi kartı ile de yüklemesi gerçekleştirilebilir. 5 tl ye satın alınan kartın aylık kullanım ücreti 1 tl dir. Android ve ios uygulamalarından sanal kart oluşturulabilir. Kredi kartının geçerli olduğu tüm mağazalarda kullanılabilir.

IPARA:

Ipara, 2012 yılında ülkemizde hizmet vermeye başladı.10 banka ile çalışan ve sanal ödeme imkanları sunan bir sistemdir. İpara ile alışveriş gerçekleştirilebilir, taksitlendirme ve tek çekim gibi seçenekler kullanılabilir. Satıcı taraf için hızlı tahsilat imkanı sunar. Ücretsiz olarak dijital cüzdan oluşturabilir ve kart bilgilerinizi paylaşmadan, hızlı, kolay ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

PAYU:

PayU, Visa ve MasterCard tarafından onaylanmış online ödeme sistemidir. İnternetten taksitle ve tek çekimle alışveriş imkanı sağlar. Tek tıkla ödeme özelliği ile kart bilgilerinizi saklayarak sonraki alışverişlerinizde hızlı alışveriş imkanı sağlar. Facebook Messenger üzerinden ödeme yapma imkanı sağlar.7 bankanın kredi kartları ve banka kartları ile işlem yapma imkanı vardır.

Share this Post:

Yorum Yap