Neden E-Ticaret Sitesi Açmalıyım ?

Blog Single

Ülkemizde e-ticaret hacmi 2014 yılı itibariyle 15 milyar dolarlık bir hacme sahiptir. Bu oranın gelecek yıllarda yükselerek artması beklenmektedir. Siz de bu hacimde bir satış ortamında yer almak istemez misiniz ?

E-Ticaret Sitesi Şirketime Ne Fayda Sağlayabilir ?

1- Şirketinizin satışlarının düştüğü dönemlerde e-ticaret sitenizin satışları daha da yükselecektir. Özellikle kış aylarında kullanıcılar internetten satın alma eğilimindedir.

2- Şirketinizin bulunduğu şehir dışında da şube açmış olacaksınız. Şehir dışında da tanıtımınız olacak, satış yapabileceksiniz. Üstelik bütün Türkiye çapında.

3- Maliyetiniz şube açmanızın çok  çok altında olacak. Sadece bir e-ticaret sitesi ile bütün Türkiye’de şubeniz olacak.

4- Maliyetiniz düşük olduğu için internet ortamında daha uygun fiyatla satıp, daha çok müşteri çekebileceksiniz.

5- Satın alma işlemi dışında ürünlerinizi tanıtan aktif bir web siteniz olacak. Ziyaretçiniz ürünü inceleyip, mağazanıza da gelmek isteyebilir. Tanıtım sitesi olarak da aktif bir web siteniz olacaktır.

6- Gittigidiyor, n11 gibi sitelerde mağaza açtıktan sonra ürünlerini otomatik aktarıp, daha çok kişiye ulaşabileceksiniz.

 

Ne Kadar Bir Maaliyetle E-ticaret’e Başlayabilirim

Ücretsiz yazılımlarla da e-ticarete başlayabilirsiniz. Fakat barındırma hizmeti, ödeme sistemi entegrasyonu, tasarım uyarlaması derken size maliyeti ücretli yazılımdan daha fazla olacaktır. Üstelik destek alabileceğiniz bir firma olmadan. O yüzden e-ticarete başlamak istiyorsanız mutlaka WeCart gibi profesyonel bir firma ile bu işe başlamalısınız.

Maliyet olarak ise WeCart E-ticaret paketleri 1.250 TL  – 4.500 TL arasında değişmektedir. Eğer büyük tutarlı ürünleriniz yoksa, Payu, Iyzico,Paypal gibi ödeme sistemlerini içeren 1.250 TL’lik standart paketimiz başlangıç için yeterli olacaktır. Daha sonra tecrübeniz ve taleplerinize göre paket yükseltme yapabilirsiniz.

 

Farklı bir sektörde E-ticaret yapmak istiyorum, ürünleri nasıl temin ederim ?

Stoksuz çalışmak isterseniz, tedarikçi firmalarla anlaşma yapabilirsiniz. Böylece tedarikçi firmanın ürünlerini otomatik sitenize aktarabilirsiniz. Sipariş geldiğinde de siparişinizi tedarikçi firmaya aktarıp, stok tutmadan satış yapmış olursunuz.

Farklı sektörlerdeki tedarikçi firmaların listesi için bu linke tıklayın

Aklınızdaki her türlü soru ve sorun için bize ulaşıp, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş :

Yorum Yap