Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesinin Önemi

Blog Single

Eskiden cep telefonları, sadece arama yapmak için kullanırdı. İnsanlar için iletişim, haber alma aracı olarak yeterliydi. Ancak akıllı telefonların, tabletlerin hayatımıza girmesiyle birlikte cep telefonu kavramı farklı bir boyuta atladı. İnternetin, akıllı telefon ve tablet ile mobil ortama aktarılmasının sağladığı, erişim ve kullanım kolaylığı kullanıcıların mobil cihazları, masaüstü cihazlara göre daha çok tercih edilmesine neden olmuştur.

Buda e-ticaret siteleri için başka fırsat kapılarının açıldığını göstermektedir; Mobil ticaret. İnternet kullanıcıları online olarak yaptıkları işlerin birçoğunu artık mobil cihazlar üzerinden yapmaktadır. Kullanıcıların her an her yerden sitenize ulaşmasını sağlamak, hizmetinizden yararlanmak mobil ticaretin en temel faydasıdır.

Mobil uyumlu bir e-ticaret sitesi sahibi olmanızın size faydalarını aşağıda açıkladık:

Her an her yerde satış yapın

Artık kullanıcılar her işlemlerini mobil cihazlardan yapmaktadır. Ellerden düşmeyen akıllı telefon ve tabletler sayesinde istenildiği zaman kolay ve hızlı şekilde alışveriş yapmak mümkün hale gelmektedir. Mobil uyumlu e-ticaret sitesi sahibi iseniz kendi müşterinize erişmeniz de yardımcı olmakta ve zamandan ve mekandan bağımsız olarak satış yapma şansına sahip olmaktasınız.

Müşteri potansiyelinizi arttırın

Sitenizi mobil uyumlu hale getirmek mevcut müşteriniz dışında diğer kitlelere de ulaşmanızı, diğerleri tarafından fark edilmenizi sağlamaktadır. Satın alım gücü daha yüksek olan diğer kitlelerin e-ticarette alışveriş yapma miktarları mevcut olan müşterinizden daha çok olabilir. Bu da kar elde etme anlamında size yüksek fayda sağlamaktadır.

Kolay kullanılabilir mobil site arayüzü seçin

Gelişmiş özelliklere sahip mobil site ile e-ticaret firmanızı en iyi biçimde akıllı telefon, tablet kullanıcılarına ulaştırabilirsiniz. Müşteri odaklı düşünerek hareket etmelisiniz. Kullanıcı mobil siteye girdiği zaman kullanımı rahat ve hızlı bir siteyle karşılaşmayı ister. Mobil uyumlu site olarak her akıllı telefon ve tablete büyüklük küçüklük açısından uyumlu olması gerekir. Kullanıcı siteye her girdiğinde sayfayı büyültmek veya küçültmek istemez.

Arama motorlarında ilk sıralarda yer alın

Son dönemlerde yapılan araştırmalarda mobil sitelerin kullanımının arttığı belirtilmektedir. Eğer masaüstü bilgisayarlardan elde ettiğiniz organik trafiğin üstüne çıkmak istiyorsanız mobil uyumlu e-ticaret sitesi oluşturmanızda fayda var. Google yaptığı açıklama da var olan e-ticaret sitesine artı olarak sitenin mobil uyumlu hali de olduğu zaman bir adım önde olduğunu belirtmiştir.

Bu Gönderiyi Paylaş :

Yorum Yap