Entegrasyon Nedir ?

Blog Single

Siparişlerinizi otomatik aktarabilirsiniz

Entegrasyon iki farklı uygulamanın otomatik bir şekilde haberleşmesini sağlamak amacıyla yapılan yazılım eklentisidir. Örneğin, e-ticaret alt yapınızda oluşan siparişlerinizin otomatik bir şekilde kargo firmasına düşmesini sağlamak için yazılım firmanızdan Kargo Entegrasyonu talep etmelisiniz.

E-ticaret yazılımınız muhasebe programınızla birlikte çalışabilir

Ya da siparişlerinizin otomatik olarak muhasebe programınıza aktarılmasını istiyorsanız, muhasebe entegrasyonu ile çözüm sağlayabilirsiniz.

Verilerinizi aktarabilirsiniz

XML Entegrasyonu ise, bu entegrasyonun XML kod yapısıyla dışarıya aktarılıp, diğer uygulamadan içeri alınmasıyla oluşan bir sistemdir.

Örneğin, tedarikçiler ile çalıştığınızda size ürünleri kolayca aktarabileceğiniz bir XML adresi verilir.
Bu adrese girdiğinizde XML yapısıyla oluşturulmuş ürün bilgilerini görebilirsiniz.

E-ticaret alt yapınız bu firmanın XML yapısını destekliyor ise bu adresi yönetim panelinizde tanımlayarak ürünleri otomatik bir şekilde aktarmış olursunuz.

Veya aynı şekilde farklı bir uygulamaya ürünlerinizi aktarmak istediğinizde, alt yapınızın desteklediği formatlarda XML çıktı ile bu ürünlerin, siparişlerin vs. listesini diğer uygulamaya aktarmak için alabilirsiniz.

Fiyat karşılaştırma sitelerine ürünlerinizi aktarabilirsiniz

Veya fiyat karşılaştırma siteleri ile entegre olabilmek için onlara özel bir xml adresi üretip, ürünlerinizin ve fiyatlarınızın listesini almalarını sağlayabilirsiniz. Her fiyat karşılaştırma sitesinin kendine özel xml yapısı vardır. Bunu e-ticaret sağlayıcınızdan talep etmelisiniz.

WeCart ile entegrasyon seçeneklerini inceleyin :

Muhasebe Entegrasyonu

Kargo Entegrasyonu

Pazar Entegrasyonu

Fiyat Karşılaştırma Siteleri Entegrasyonu

Bu Gönderiyi Paylaş :

Yorum Yap