E-ticaret siteleri için Blog’un Önemi

Blog Single

Gelişen teknoloji ile birlikte rekabetin git gide arttığı e-ticaret sektöründe marka olup adını kullanıcılara duyurmak oldukça zor hale geldi. Kullanıcılar artık ürün almanın dışında sektörde meydana gelen gelişmeleri takip etmek ve ürünler hakkında bilgi edinmek için e-ticaret sitelerinin blog sayfalarında vakit geçirmeye başladılar. Ancak kullanıcıların bu blog sayfalarında vakit geçirmelerini sağlamak pek kolay olmuyor. Blogda yayınlanan içerikler hem kullanıcıları sitede tutmalı hem de sitenin istatistiklerini olumlu yönde etkilemelidir. Blog sayfalarının e-ticaret siteleri için öneminden bahsedecek olursak;

1-Marka Bilinirliği Sağlamak

Blog sayfalarının siteye sağladığı en büyük katkı marka bilinirliği oluşturmaktır. Bloglarda paylaşılan yazılar sayesinde kullanıcılar markanızı tanıyacak ve zamanla e-ticaret sitenizin müşterisi olacaklardır. Bu etkiyi sağlamak için blogda paylaşılan yazılarda samimi, güven verici olunmalı ve yazılar sohbet havasında yazılmalıdır. Böylece kullanıcı ile markanız arasında bir bağ meydana gelecek ve sitenizin istatistikleri pozitif yönde artış gösterecektir.

 2-Sitenizin Arama Sonuçlarında Üst Sırada Gelmesini Sağlamak

Sanal mağazanızın arama sonuçlarında üst sıralarda gelmesini sağlamak için SEO çalışmalarını yapmak dışında blog sayfalarınızı da aktif olarak kullanmalısınız. Siteye ne kadar fazla kullanıcı gelirse, sitenin trafiği o kadar artar ve böylece siteniz arama sonuçlarında üst sıralarda gelir. Organik kullanıcıların siteye giriş yapmaları ve sitede zaman geçirmeleri SEO için oldukça önemlidir. Kullanıcıların sitede kalmalarını sağlayan en önemli etken olan blog sayfalarına önem verilmeli ve sayfalar aktif olarak kullanılmalıdır.

3-Kullanıcılar İle Etkileşim Sağlamak

Paylaşılan blog yazılarına gelen yorumlar sayesinde kullanıcılar ile birebir olarak etkileşime geçebilirsiniz. Bu sayede kullanıcılara değerli olduklarını hissettirerek güvenlerini kazanmış olursunuz. Ayrıca ürün bilgilerini içeren blog yazılarına gelen yorumlar sayesinde satmış olduğunuz ürünler ile ilgili gelen soruları yanıtlayarak kullanıcılar ile iletişime geçmiş olursunuz. Bunların dışında blog sayfalarınız vasıtası ile kullanıcılar arasında fikir paylaşma ve tartışma ortamının oluşmasına katkı sağlamış olursunuz.

Ele aldığımız konuyu özetleyecek olursak; blog sayfalarını aktif bir şekilde kullanan e-ticaret sitelerinin sektörde bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Rekabetin her geçen gün arttığı e-ticaret sektöründe, blog sayfalarınıza gereken önemi verip, sayfalarınızı güncel içerikler ile besleyip aktif olarak kullanırsanız hem arama motorları hem de kullanıcılar tarafından sevilen bir marka haline gelirsiniz. Unutmayın ki kullanıcılar ne kadar mutlu olurlarsa sizde o kadar mutlu olursunuz.

WeCart Professional ve Enterprise paketleriyle birlikte ücretsiz blog sahibi de olabilirsiniz…

Bu Gönderiyi Paylaş :

Yorum Yap