E-Ticaret Siteleri İçin E-Bülten Neden Önemli ?

E-Mail

E-bülten nedir?

  E-Bülten internet üzerinden yapılan bir iletişim türüdür. Son yıllarda internetin hızlı gelişimi ile birlikte e-ticaret siteleri bünyelerindeki ürünler ve web sitelerinde yaptıkları yenilikler, duyurular gibi güncel durumlardan müşterileri, çalışanları ve tüm sektörü haberdar etmek için bu iletişim yolunu kullanmaya başlamıştır.

E-bülten kullanmak neden gereklidir?

E-bülten ile müşterilerinizle direk mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Tercihinize göre resim, yazı veya pdf. olarak hazırlamış olduğunuz e-bülteninizi istediğiniz sayıda kişiye gönderebilirsiniz. E-ticaret siteniz ile ilgili yenilikleri, duyuruları kişilerin özel e-postalarına göndererek hem müşterilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilir hem de daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

E- bülten hazırlanırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

• Tasarım sonrası HTML ve CSS şablon kodlamaları gönderim servisleri için özel olarak hazırlanmalıdır.
• Hazırlanacak E-bültenin içeriğine, kullanılacak başlıklara ve resim boyutlarına dikkat edilmelidir.
• Dikkat edilmek istenen içerikler en üste yerleştirilmelidir.
• Hazırlanmış olan e-bülten müşteriler ile paylaşılmadan önce ön izleme yapılmalıdır.
• Detaylı spam ve tarayıcı testleri yapılmalıdır. Her gönderim öncesi tüm içerikler ek olarak spam denetiminden geçirilerek sorunsuz bir e-bülten gönderimi sağlanmalıdır.
• Müşterilere verilmek istenen mesaj kısa ve öz bir şekilde konu kısmında belirtilmelidir.
• Resimlere ve yazılara web sitesine yönlendirici linkler verilmelidir.
• Kimden (from) kısmında şirket adının bulunmasına özen gösterilmelidir. Müşteriler maili açmadan kimden geldiğini görebilmelidir.

E-bülten ile ilgili son bir nokta iste Yeni e-ticaret kanunu ile birlikte e-bülten ve sms gönderimi ile ilgili kullanıcı izinlerini almış olduğunuza dikkat etmeniz. Üyelerinizden e-bülten gönderimi izini aldıktan sonra toplu e-bülten gönderimi yapmaya başlayabilirsiniz.

Benzer Yazılarımız

Tüm Yazılarımızı İnceleyin !